Wykończenia wnętrz Rolety plisowane Rolety Plisowane na Wymiar: Doskonałe Rozwiązanie Dla Twojego Okna

Rolety Plisowane na Wymiar: Doskonałe Rozwiązanie Dla Twojego Okna

Rolety Plisowane na Wymiar: Doskonałe Rozwiązanie Dla Twojego Okna post thumbnail image

Rolety plisowane Anles to nowoczesne i eleganckie rozwiązanie, która doskonale sprawdzi się w każdym wnętrzu. Dzięki swojej funkcjonalności i estetyce, stają się coraz bardziej popularnym wyborem wśród osób poszukujących efektywnego sposobu na kontrolę światła i prywatności w swoich domach. W tym artykule przyjrzymy się bliżej roletom plisowanym, dowiedzmy się, z czego są zrobione, jak poprawnie zmierzyć okno, oraz jak dopasować materiał do swoich potrzeb.

Składniki Rolet Plisowanych

Rolety plisowane składają się z kilku istotnych elementów, które razem tworzą funkcjonalne i estetyczne rozwiązanie. Główne składniki to:

Tkanina Plis

Główną częścią rolety plisowanej jest tkanina plis. Jest to lekki materiał, zazwyczaj złożony w harmonijkę, co pozwala na płynne składanie i rozkładanie rolety. Tkaniny te są dostępne w różnych kolorach, wzorach i stopniach przepuszczalności światła, co pozwala na dostosowanie rolet do indywidualnych preferencji.

Profil Ramy

Profil ramy to element, który utrzymuje i stabilizuje roletę. Wykonany jest z trwałego i lekkiego materiału, takiego jak aluminium, co zapewnia solidną konstrukcję przy minimalnej wadze.

Mechanizm Składania

Mechanizm składania to system, który umożliwia łatwe podnoszenie i opuszczanie rolety. Może to być ręczny system obsługiwany za pomocą łańcuszka, bądź bardziej zaawansowany mechanizm sterowany elektrycznie, który umożliwia zdalne sterowanie roletą.

Jak Poprawnie Zmierzyć Okno

Wymiary okna są kluczowe podczas zamawiania rolety na wymiar, a odpowiednie pomiary gwarantują idealne dopasowanie. W zależności od rodzaju mocowania – do framugi okiennej, do sufitu lub do ściany – metody pomiaru mogą się nieco różnić. Poniżej przedstawiam przewodnik krok po kroku dla każdego rodzaju mocowania:

1. Mocowanie Do Framugi Okiennej:

a. Szerokość Okna:

 • Zmierz od skraju jednej framugi okiennej do skraju drugiej.
 • Dodaj kilka centymetrów (najlepiej 5-10 cm) po obu stronach, aby roleta mogła swobodnie się podnosić i opuszczać oraz zabezpieczyć przed światłem przenikającym.

b. Wysokość Okna:

 • Zmierz od górnej framugi do dolnej framugi.
 • Dodaj kilka centymetrów u góry i na dole, aby umożliwić swobodne działanie rolety.

2. Mocowanie Do Sufitu:

a. Szerokość Okna:

 • Zmierz szerokość okna.
 • Dodaj kilka centymetrów po obu stronach na wystające elementy ramy okiennej.

b. Wysokość Okna:

 • Zmierz od górnej krawędzi okna do pożądanej dolnej granicy rolety.
 • Dodaj kilka centymetrów na zapewnienie odpowiedniego opadania rolety.

3. Mocowanie Do Ściany:

a. Szerokość Okna:

 • Zmierz szerokość okna.
 • Dodaj kilka centymetrów na każdą stronę, uwzględniając miejsce na wystające elementy ramy i zapewniając, że roleta nie będzie przylegać bezpośrednio do ściany.

b. Wysokość Okna:

 • Zmierz od górnej krawędzi okna do pożądanej dolnej granicy rolety.
 • Dodaj kilka centymetrów na górze i na dole, aby umożliwić swobodne podnoszenie i opuszczanie rolety oraz ochronić przed przenikaniem światła.

Pamiętaj, aby używać miarki centymetrowej lub calowej, w zależności od preferencji jednostek. Mierzenia powinny być dokładne, a dodatkowe centymetry zapewnią elastyczność w instalacji. Przed zamówieniem rolety na wymiar, zawsze sprawdź zalecenia producenta dotyczące dokładnych pomiarów, aby mieć pewność, że otrzymasz produkt idealnie dopasowany do Twojego okna.

Wybór Materiału

Wybór odpowiedniego materiału dla rolety plisowanej ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia pożądanego efektu w danym pomieszczeniu. Oto kilka kwestii, które warto wziąć pod uwagę:

– Stopień Przepuszczalności Światła

Jeśli zależy Ci na pełnym zaciemnieniu pomieszczenia, wybierz tkaninę o większym stopniu przepuszczalności światła. Dla tych, którzy chcą zachować naturalne światło, lekkie i delikatne tkaniny będą idealnym wyborem.

– Kolor i Wzór

Dopasuj kolor i wzór tkaniny do wystroju wnętrza. Jasne kolory mogą optycznie powiększyć przestrzeń, podczas gdy ciemne nadadzą pomieszczeniu przytulny charakter.

– Funkcjonalność

Jeśli zależy Ci na dodatkowej funkcjonalności, zastanów się nad wyborem tkaniny o właściwościach termoizolacyjnych lub antyalergicznych.

Podsumowanie

Rolety plisowane na wymiar to nie tylko praktyczne rozwiązanie, ale również sposób na nadanie wnętrzu nowoczesnego i eleganckiego charakteru. Wybierając odpowiednią tkaninę i dokładnie mierząc okno, możesz cieszyć się nie tylko estetyką, ale także pełną kontrolą nad światłem i prywatnością w swoim domu. Dzięki różnorodności dostępnych opcji, każdy może znaleźć roletę plisowaną, która idealnie pasuje do jego potrzeb i stylu życia.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post