Wykończenia wnętrz Rolety plisowane Rolety plisowane – idealna ochrona przed słońcem

Rolety plisowane – idealna ochrona przed słońcem

Rolety plisowane – idealna ochrona przed słońcem post thumbnail image

Funkcjonalne rolety plisowane

Rolety plisowane są wyrazem nowoczesności i funkcjonalności. Wykonane z tkaniny ułożonej w harmonijkę bardzo łatwo zasłaniają lub odsłaniają okno, dopasowując się do potrzeb użytkowników. Bardzo często rolety plisowane wybierane są przez osoby zamieszkujące niższe piętra budynków. W ten sposób można z łatwością zasłonić dolną część okna, zyskując prywatność, a jednocześnie wpuszczając do wnętrza promienie słoneczne. Plisy są bardzo uniwersalne, dlatego można wybierać je zarówno do nowoczesnych, jak również tych urządzonych w stylu minimalistycznym, skandynawskim czy retro. Bardzo duże znaczenie w przypadku plis mają materiały wykorzystane do ich produkcji. To one decydują o tym, że plisy są trwałe i bezpieczne. Najwyższej jakości materiały umożliwiają montaż rolet plisowanych w kuchni oraz łazience. Są to pomieszczenia o wysokiej wilgotności powietrza, w których gromadzić się mogą różne zanieczyszczenia. Jednak wysokiej jakości materiał rolet plisowanych pozwala na jego częste pranie i czyszczenie bez utraty pierwotnego koloru i kształtu.

Jak wyglądają rolety plisowane?

Plisy charakteryzują się lekką konstrukcją, która gwarantuje im szereg zastosowań. Rolety plisowane mogą występować zarówno w standardowym kształcie jak również bardziej niekonwencjonalnym. Co ważne plisy mogą mieć także system dzień noc, co zdecydowanie zwiększa ich funkcjonalność oraz dodaje dodatkowy efekt wizualny. System dzień noc umożliwia na jednej prowadnicy zastosowanie dwóch rodzajów plis, czyli jedną przepuszczającą światło oraz drugą nieprzepuszczającą światła. Plisy nadają się zarówno do okien pionowych, standardowych lecz również okien dachowych. Ich specyficzna konstrukcja oparta na prowadnicach sprawia, że plisy to idealne rozwiązanie także do ogrodów zimowych oraz nietypowych okien. Aby idealnie dopasować rolety plisowane do swojego okna można zamówić produkty na wymiar.

Mierzenie okna pod rolety plisowane

Rolety plisowane na wymiar wybierane są nie tylko przez osoby posiadające nietypowy wymiar okna, lecz także przez użytkowników, którzy stawiają na indywidualne rozwiązania. Są dwa sposoby montażu rolet plisowanych, od których zależy sposób pomiaru okna. Jeżeli plisy montowane są między listwami przyszybowymi, wówczas konieczne jest zmierzenie wysokości szyby oraz uszczelek. Jeżeli natomiast plisy montowane są na ramie okna, w takim wypadku należy dokonać pomiaru wysokości całej ramy okiennej. Ważne jest, aby zachować przy tym jak najwyższą dokładność. Rolety plisowane powinny być idealnie dopasowane do okna, gdyż tylko wówczas uzyska się ich maksymalną funkcjonalność. Podczas pomiarów okna najlepiej jest wykorzystać metalową miarkę, która ograniczy ryzyko wystąpienia błędu pomiaru. Dobrą praktyką jest także powtórzenie pomiaru, aby uniknąć rozbieżności. Należy zatem zmierzyć zarówno wysokość, jak i szerokość szyby lub całej ramy okiennej, w zależności od sposobu montażu plisy. Istotne jest również, aby zarówno w przypadku szerokości jak i wysokości okna do uzyskanych wyników dodać około 2 cm zapasu. Dzięki czemu zyska się pewność, że zamawiane rolety plisowane będą pasować do okna. Dobrą praktyką jest także wykonanie zdjęcia okna lub ramy okiennej, aby w ten sposób ułatwić producentowi wykonanie plis idealnie dopasowanych do danego modelu ramy okiennej. Można także skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy samodzielnie wykonają pomiar ramy okiennej, aby na tej podstawie wykonać plisy odpowiednich wymiarach. Samo mierzenie nie jest jednak czynnością skomplikowaną, dlatego warto powołać się na własny siły i możliwości.

Related Post